نویسنده: نسرین نجفی پور

اسفند ۱۴, ۱۳۹۹
عظیم مدیا 8 مقالات 8 دیجیتال مارکتینگ 8 club house چیست؟ چرا کلاب هاوس به این زودی محبوب شد؟

club house چیست؟ چرا کلاب هاوس به این زودی محبوب شد؟

club house
زمان مطالعه: ۶ دقیقه

شبکه‌های اجتماعی و انجمن‌های گفتگو از ابتدای قرن ۲۱ به یکی از محبوب‌ترین مکان‌های گذراندن وقت در جامعه تبدیل شده است. تا جایی که دیگر افراد کمتر به صورت حضوری با هم صحبت می‌کنند و گاهی تمام مکالمه خود را از طریق پلتفرم‌های مختلف انجام می‌دهند. به همین دلیل رسانه‌های اجتماعی هر روز درآمدهای بالاتری کسب می‌کنند و هنوز هم از پلتفرم‌های جدیدی رونمایی می‌شود. برنامه club house یکی از این نرم‌افزارهای جدید است که برای گوشی‌های آیفون ساخته شده است. این نرم‌افزار از همان ابتدا افراد زیادی را جذب کرد و تبدیل به یکی از برنامه‌های محبوب در سیستم عامل ios شد. اگر دوست دارید در مورد این برنامه بیشتر بدانید و با آن به طور کامل آشنا شوید، با من در عظیم مدیا همراه شوید تا یکی از جدیدترین نرم‌افزارهای تعاملات اجتماعی را بشناسید.

در ادامه این مقاله می‌خوانید:

برنامه Club house چیست؟

برنامه clubhouse

و اما Clubhouse چیست ؟ clubhouse app یک نرم‌افزار برای گوشی‌های آیفون است که به تازگی در سال ۲۰۲۰ لانچ شده است. افراد مختلف با این برنامه می‌توانند میزبان یا عضو گروه های صوتی شوند. در حال حاضر دوست‌داران این نرم‌افزار می‌توانند تنها به صورت دعوت از سمت سازندگان وارد آن شوند؛ اما Clubhouse به زودی به حالت عمومی درمی‌آید. در حال حاضر با وجود انحصاری بودن برنامه، میلیون‌ها کاربر از آن استفاده می‌کنند.

برنامه Clubhouse در سال ۲۰۲۰ تاسیس شده است و به سرعت به جایگاه ویژه‌ای برای ملاقات‌ها، گفتگوها و به اشتراک گذاشتن ایده‌های مردم تبدیل شده است. برنامه به شما این امکان را می‌دهد که اتاق‌های متنوعی ایجاد کنید و با بقیه به گفتگو بپردازید. نکته جالب در مورد این برنامه این است که در این نرم‌افزار هیچ گونه تصویر، ویدیو یا حتی متنی وجود ندارد. فقط و فقط صوت! کاربران می‌توانند در هر زمان که بخواهند عضو گروه تماسی شوند یا آن را ترک کنند. همچنین می‌توانند هر اتاق را به سالن‌های اجتماع عمومی تبدیل کنند.

چگونه به برنامه clubhouse بپیوندیم؟

برنامه club house

اولین موضوعی که باید در مورد کلاب هاوس بدانید، نحوه عضویت آن است که البته در حال حاضر نمی‌توانید در آن عضو شوید. عضویت در این برنامه تنها از طریق دعوت است. به این معنی که هر شخص باید توسط فردی که قبلا حساب کاربری club house را دارد دعوت شود. البته می‌توانید نرم‌افزار را دانلود کنید و نام خود را در لیست انتظار قرار دهید، اما هیچ تضمینی در مورد دریافت حساب کاربری وجود ندارد. نکته مهم دیگری که باید در نظر داشته باشید این است که این برنامه فعلا برای کاربران آیفون قابل استفاده است و کاربران اندروید نمی‌توانند از آن استفاده کنند. البته هر فردی هم که دعوت دریافت کند و وارد برنامه شود، تنها ۲ دعوت‌نامه می‌گیرد. در نهایت با این دو می‌تواند دو نفر دیگر را هم وارد برنامه کند. اما خوشبختانه پل دیوید مدیر عامل clubhouse گفته است که در آینده دانلود کلاب هاوس اندروید برای همه ممکن می‌شود.

Club house چگونه کار می‌کند؟

club house app

Clubhouse مکانی فوق‌العاده جالب برای میزبانی، گوش دادن و در برخی موارد پیوستن به مکالمات ایجاد می‌کند. وقتی کاربر این برنامه را باز می‌کند، لیستی از اتاق‌ها و افرادی که در هر یک از اتاق‌ها هستند را می‌بیند. بنابراین می‌تواند یک اتاق را انتخاب کند، به آن بپیوندد یا حتی اتاق خود را راه‌اندازی کند. اکثر اتاق‌های clubhouse که راه‌اندازی شده‌اند، دارای TED Talk هستند. یعنی یک مهمان صحبت می‌کند، بقیه گوش می‌دهند و کاربران بسته به نوع چت و با توجه به نظر مجری به گفتگو می‌پیوندند. معمولا ده‌ها مکالمه به طور هم زمان اتفاق می‌افتد که به کاربران این امکان را می‌دهد تا بر اساس علاقه خود سوژه‌ها و سخنران‌های مختلف را انتخاب کنند یا آن‌ها را تغییر دهند.

معمولا میزبانان اتاق‌های کلاب هاوس کارشناس‌ها، مفاخر، افراد مشهور، سرمایه‌گذاران و خبرنگاران هستند. ایلان ماسک و مارک زاکربرگ طی هفته‌های گذشته در مکالمات clubhouse صحبت کرده‌اند. این موضوع باعث شدیدتر شدن خبرهای مربوط به این برنامه شده است. خبر جالب اینکه مک کول خبرنگار اینسایدر می‌گوید حضور ایلان ماسک باعث باز شدن پای بازار سیاه به دعوت‌های clubhouse شده است.

club house در آینده چه جایگاهی دارد؟

club house در آینده

Clubhouse بیشتر شهرت خود را مدیون سخنرانی‌های افراد مشهوری مثل اپرا وینفری، مارک زاکر برگ و ایلان ماسک است. این برنامه در حال حاضر یکی از عناصر اصلی در میان شخصیت‌های Silicon Valley محسوب می‌شود. این کسب و کار جدید حتی با وجود سابقه کوتاهی که دارد، به ارزشی بیشتر از ۱ میلیارد دلار رسیده است.

علاوه بر این clubhouse قصد دارد در آینده اپلیکیشن خود را گسترش دهد و به جایگاهی بهتر و در کنار رسانه‌های اجتماعی مهم دیگر مثل فیسبوک و توییتر برسد. اما برای انجام این کار با برخی مشکلات رو به رو است. برخی از خبر نگاران clubhouse – به ویژه زنان – گفته‌اند که مورد آزار و اذیت دیگران قرار گرفته‌اند. جالب اینجا است که برخی شاهد هستند که اتاق‌هایی با موضوعات ضد یهود ستیزی، نژادپرستی و انکارگرایی COVID19 به وجود آمده‌اند.

مدیر عامل شرکت دوینسون گفته است که هر شبکه اجتماعی تعدیل و نظارت بر امور را در اولویت اصلی قرار می‌دهد. البته هم‌چنین تاکید کرده است که می‌خواهد بستر آزادی بیان و گفتگو را فراهم کند. اما در حال حاضر Clubhouse مجریانی استخدام کرده است تا بر این امور نظارت کنند.

club house در همین ابتدای کار شهرت خوبی کسب کرده است؛ اما چشم به آینده هم دارد و امیدوار است بیش از این پیشرفت کند و محبوب‌تر شود. در نهایت تدابیری صورت می‌گیرد که امکان درآمدزایی از طریق اشتراک‌‌گذاری‌ها، برگزاری رویدادها و دریافت نکات را به کاربران می‌دهد.

حرف آخر

برنامه clubhouse یکی از جدیدترین شبکه‌های اجتماعی است که برخلاف سایر برنامه‌ها تنها بر پایه پیام‌های صوتی است. این برنامه در همین ابتدای کار طرفداران زیادی پیدا کرده است و به مکانی برای اظهارنظر و تعاملات اجتماعی در مورد انواع موضوعات اجتماعی، علمی و … تبدیل شده است. شما در مورد این برنامه چه فکری می‌کنید؟ کسی را می‌شناسید که از آن استفاده کرده باشد؟ به نظر شما روند رشد این برنامه چگونه خواهد بود؟ می‌تواند در آینده‌ای نه چندان دور از شبکه‌هایی مثل اینستاگرام، فیسبوک و … پیشی بگیرد؟ نظراتتان را با ما در عظیم مدیا به اشتراک بگذارید. ممنون که با ما همراه بودید.

نکات کلیدی 

  • clubhouse app یک نرم‌افزار برای گوشی‌های آیفون است که در سال ۲۰۲۰ لانچ شده است. 
  • کلاب هاوس به جایگاه ویژه‌ای برای ملاقات‌ها، گفتگوها و به اشتراک گذاشتن ایده‌های مردم تبدیل شده است.
  • با این برنامه می‌توان اتاق‌های متنوعی ایجاد کرد و با بقیه به گفتگو پرداخت. در این نرم‌افزار هیچ گونه تصویر، ویدیو یا حتی متنی وجود ندارد. تنها فایل‌های صوتی اشتراک‌گذاری می‌شوند. 
  •  فعلا عضویت در این برنامه تنها از طریق دعوت است.
  • Clubhouse مکانی برای میزبانی، گوش دادن و پیوستن به مکالمات است. 
  • اکثر اتاق‌های clubhouse دارای TED Talk هستند. یعنی یک مهمان صحبت می‌کند، بقیه گوش می‌دهند و کاربران بسته به نوع چت و با توجه به نظر مجری به گفتگو می‌پیوندند.
  • معمولا میزبانان اتاق‌های clubhouse، کارشناس‌ها، مفاخر، افراد مشهور، سرمایه‌گذاران و خبرنگاران هستند.

سوالات پر تکرار

۱. Clubhouse چیست و چگونه کار می‌کند؟

Clubhouse یک رسانه اجتماعی مبتنی بر صدا است که در آن اتاق‌هایی درباره موضوعات از پیش تعیین شده یا موضوعات آنی وجود دارد. افراد در این اتاق‌ها بحث می‌کنند. Club house یک شبکه مکالمه اجتماعی real-time است. بنابراین باید مطمئن شوید که پروفایلتان ارزش شما را برای مکالمه مشخص می‌کند. در حال حاضر تنها لینک‌های توییتر و اینستاگرام شما در کلاب هاوس قابل کلیک هستند. اما می‌توانید لینک‌های دیگر را در بیو ارسال کنید.

۲. برنامه کلاب هاوس چه کاربردی دارد؟

Clubhouse یک برنامه آیفون است که به افراد امکان میزبانی و پیوستن به مکالمات صوتی با سایر کاربران را می‌دهد. در حال حاضر فقط از طریق دعوت می‌توان وارد این برنامه شد. اما مدیر عامل شرکت، Paul Davison می‌گوید که این برنامه در نهایت برای همه عمومی می‌شود.

۳. آیا کاربر اندروید می‌تواند از کلاب هاوس استفاده کند؟

نه. Clubhouse در حال حاضر در دستگاه‌های Android در دسترس نیست و تنها برای کاربران آیفون مورد استفاده می‌باشد.

پست‌های مرتبط

دیدگاه

۰ نظر

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *